A JP2

 28 marca 2018 r. w Kościele św. Michała Archanioła w Miączynie uczniowie klas II Gimnazjum im. Jana Pawła II zaprezentowali montaż słowno – muzyczny upamiętniający 13- tą rocznicę śmierci Jana Pawła II.

A lod

27 lutego 2018r uczniowie klas 2A i 2B uczestniczyli w zajęciach ruchowych na lodowisku w Zamościu. Mimo niskiej temperatury uczniowie chętnie doskonalili umiejętności łyżwiarskie i brali czynny udział w różnych zabawach na lodzie. Uczniowie byli pod opieką Pana Mateusza Łyko i Pani Beaty Różniatowskiej.

a dzk

"A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza…
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna.
Początek i koniec – kobieta – to ja."

Julian Tuwim

A brd

12 maja 2018 roku w Grabowcu uczniowie w składzie: Mateusz Makuch, Łukasz Hrysiak i Adrian Bidiuk zostali Mistrzami Powiatu Zamojskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To juz trzeci z rzędu turniej, gdzie Mistrzami Powiatu Zamojskiego zostają nasi uczniowie. Dla Adriana to jest debiut, natomiast Łukasz i Mateusz trzeci raz nie dali szans innym drużynom.

A siata

15 lutego 2018 r. odbyła się Powiatowa Gimnazjada Piłki Siatkowej Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła piąte miejsce.

W rozgrywkach brały udział reprezentacje gimnazjów ze: Szczebrzeszyna, Grabowca, Płoskiego, Krasnobrodu i Zawady.

lyzwy

22 lutego 2018 r. klasy III A i III C jeździła na łyżwach propagując aktywny odpoczynek na świeżym powietrzu. Wyjazd zorganizowano w ramach programu Trzymaj Formę.

Opiekunowie: Małgorzata Kaniowska i Ewa Kurpisz

debata

27 marca 2018 roku odbyła się debata uczniowska na temat: Uczymy się szanować nasze tradycje regionalne. Uczestniczyło w niej 12 osób, w tym Pani Dyrektor Jadwiga Bratkowska  oraz Pani Monika Potocka – zastępca opiekuna samorządu uczniowskiego.

A debata

1 marca 2018 roku odbyła się debata uczniowska na temat: Nie jesteśmy w Raju, jabłka są zdrowe. Trwała dwie godziny lekcyjne. Uczestniczyło w niej 25 osób, w tym Pani Anna Wróbel – intendentka zatrudniona w gimnazjum. W debacie uczestniczyła także Pani Dyrektor Jadwiga Bratkowska, nauczyciele: Pani Ewa Kurpisz – nauczyciel biologii i zajęć artystycznych, Pani Monika Potocka – zastępca opiekuna oraz 21 uczniów.

placki

20 lutego 2018 r. trzy uczennice naszego gimnazjum tj: Patrycja Bernard, Amelia Kucharz, Wiktoria Hołys wzięły udział w okręgowym Konkursie Wiedzy o Żywności i Żywieniu  organizowanym przez I Prywatne Technikum Hotelarskie w Zamościu.

Wzięły w nim udział 23 szkoły z województwa lubelskiego. .