A T

W ramach obchodzonego Roku Juliana Tuwima w naszym gimnazjum odbył się konkurs zorganizowany przez p. Małgorzatę Kaniowską – nauczyciela bibliotekarza.

 

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Juliana Tuwima został przeprowadzony w poszczególnych klasach w dniach: 11 – 30 października 2013 r. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu po uprzednim wysłuchaniu najważniejszych wiadomości dotyczących poety odczytanych przez nauczyciela podczas lekcji bibliotecznej. Spośród uczniów wszystkich klas uczestniczących w konkursie wyłoniono 16 osób, które zdobyły najwyższą ilość punktów i zakwalifikowały się do etapu szkolnego.
W II etapie konkursu, który odbył się 21 listopada 2013 r. wzięło udział 15 uczniów. Uczestnicy przez 45 minut rozwiązywali test zawierający 20 pytań zamkniętych. Zakres tematyczny konkursu obejmował fakty z życia i twórczości Juliana Tuwima.
Celem konkursu była popularyzacja osoby Juliana Tuwima i jego twórczości, włączenie uczniów w obchody Roku Juliana Tuwima, wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie umiejętności korzystania z różnych źródeł informacji.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone 21 listopada 2013 r. Dwa pierwsze miejsca zajęli: Ewelina Szawaryn i Mateusz Zagórski z kl. IIIC.
Bardzo dobre wyniki osiągnęli również uczniowie: Paulina Zapora z kl. IB, Roksana Siwczuk i Karolina Marczuk z kl. IIIA oraz Marcin Witkowski i Patrycja Szeremeta z kl. IIIB
W tym dniu rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Ilustracja do wiersza Juliana Tuwima”. Komisja w składzie: p. A. Romańska, p. J. Cymborska i p. M. Kaniowska, postanowiła przyznać I miejsce Patrycji Presz z kl. IA, II miejsce Erykowi Gronowskiemu z kl. IB i III miejsce Agacie Burej z kl. IIIC

Opracowała:
Małgorzata Kaniowska

Lista uczniów biorących udział w konkursie literackim „Życie i twórczość Juliana Tuwima” w dniu 21 listopada 2013r.

Siwczuk Roksana kl. IIIA
Marczuk Karolina kl. IIIA
Szeremeta Patrycja kl. IIIB
Witkowski Marcin kl. IIIB
Szawaryn Ewelina kl. IIIC
Zagórski Mateusz kl. IIIC
Szmit Piotr kl. IIB
Płotnikiewicz Kacper IIB
Płaza Justyna kl. IIC
Drygaś Renata kl. IIC
Wołoszyn Kacper kl. IA
Piądło Jakub kl. IB
Zapora Paulina kl. IB
Czausz Dominika kl. IC
Hyrycz Izabela kl. IC

 

{gallery}JT{/gallery}