A DEN

We wtorek obchodziliśmy aż dwie uroczystości. Dzień Edukacji Narodowej oraz Święto Patrona naszej szkoły.

Rozpoczęliśmy od godzin wychowawczych poświęconych błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami wspominały sylwetkę Papieża Polaka, przypominając anegdoty, rozmawiając czy oglądając filmy.

Po lekcjach z wychowawcami wszyscy udaliśmy się na mszę świętą sprawowaną w sali gimnastycznej przez księdza Rudolfa Karasia. Wszyscy podkreślali doniosłość mszy świętej i piękną oprawę. 

Po eucharystii przyszła pora na część poświęconą obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Na wstępie dokonano aktu ślubowania i pasowania pierwszaków na uczniów naszego Gimnazjum. Chwilę później byliśmy świadkami rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Dookoła Świata z Janem Pawłem II". Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody z rąk pani dyrektor.

Następnie wysłuchaliśmy przemówienia i życzeń od pani dyrektor Jadwigi Bratkowskiej, pana wójta Józefa Długosza i przewodniczącej Rady Rodziców pani Anety Serafin, a wyróżniający się nauczyciele i pracownicy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie otrzymali nagrody. Po czym uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną. Przedstawienie poświęcone było oczywiście nauczycielom i pomimo tego, że przygotowane było na wesoło zmuszało do refleksji i mam nadzieję, że miało także wartość edukacyjną.

Na koniec wszyscy pracownicy otrzymali kwiaty z rąk naszych uczniów. Dziękujemy!

{gallery}DEN{/gallery}