A BP2

Tradycyjnie już po raz VI Diecezjalny Duszpasterz Sportowców ks. Piotr Szeptuch we współpracy z Gimnazjum im. Jana Pawła II z okazji V rocznicy nadania gimnazjum imienia Papieża Jana Pawła II zorganizował Biegi przełajowe. 

 

VI Bieg Papieskiodbył się 17 października 2013 roku na obiektach sportowych Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.
Biegi zostały poprzedzone spotkaniem w sali gimnastycznej gimnazjum, gdzie pani dyrektor Jadwiga Bratkowska powitała wszystkich zebranych i wyraziła radość z tak dużego zainteresowania zawodami. Przedstawiła cele i omówiła sprawy organizacyjne. Głównym celem biegu było uczczenie V rocznicy nadania gimnazjum imienia Jana Pawła II, integracja zawodników, a także popularyzacja sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.


BP2 01

W sportowej atmosferze i przy sprzyjającej pogodzie w biegach udział wzięło 368zawodników /dziewczęta i chłopcy/. 

Biegi podzielone były na 22 kategorie. Rozpoczęły je najmłodsi zawodnicy z klas 0 szkół podstawowych, którzy mieli do pokonania dystans na 150 m. Następnie dystans wraz z wiekiem zawodników zwiększał się i o godz. 1300 na starcie stanęli dorośli w kat.open, którzy mieli do przebiegnięcia w kat. kobiet i mężczyzn 5000 m.
Dla najlepszych trzech zawodników i zawodniczek w poszczególnych kategoriach przygotowane były puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe, które wcześniej został wyeksponowane i każdy zawodnik wiedział o co walczy.

BP2 02


Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Pszenniak, który w sposób profesjonalny przeprowadził zawody.
Każdy uczestnik biegu został poczęstowany ciepłym posiłkiem, który przygotowały panie z kuchni gimnazjalnej.
Nagrody rzeczowe zostały zakupione dzięki hojności: Biura Poselskiego Pana Arkadiusza Bratkowskiego, Cukrowni Werbkowice, „Trans-Man” – Małgorzata i Krzysztof Bojar, „Auto-Diag” – Marzena Kornet, „Ewentex” - Hurtowni zabawek.

BP2 03

 

Relacjęz zawodów przeprowadziło Katolickie Radio Zamość. Zachęcamy do przeczytania i wysłuchania rozmów z panią dyrektor Jadwigą Bratkowską, księdzem Piotrem Szeptuchem, zawodnikami oraz naszymi uczniami!