A DK

7 marca odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Przy tej okazji odbyła się również prezentacja projektu edukacyjnego „Portret kobiety w sztuce”, którego głównym celem było ukazanie zmian w wizerunku kobiet na tle różnych epok.

W części artystycznej wystąpili Jakub Piądło, Bartosz Piądło z kl. IB, Patrycja Szawaryn, Katarzyna Kliszcz, Renata Drygaś, Joanna Nieckarz, Agnieszka Hrycuniak, Angelika Muzyczka, Justyna Płaza, Wiktoria Załoga, Elżbieta Kaczoruk z kl. IIC, Marcin Witkowski z kl. IIIB, Katarzyna Bronikowska i Monika Bożek z kl. IIIC. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem pani Małgorzaty Kaniowskiej, pani Agaty Romańskiej, pani Jadwigi Śledź i pani Joanny Cymborskiej. Gimnazjaliści wyświetlili prezentację multimedialną, w której ukazali najwybitniejsze przedstawicielki płci pięknej. Uczniowie z klas IB, IIC i IIIC pod opieką pani Agaty Romańskiej podczas koła plastycznego przygotowali portrety kobiet  z różnych epok historycznych i kulturowych. Prace plastyczne prezentowane były na wystawce podczas akademii i stanowiły element dekoracji. Następnie wyeksponowane zostały w świetlicy szkolnej.

Uroczystą akademię uświetnił także występ tenorów, w których wcielili się Sebastian Dębicki, Maciej Worożbit i Wojciech Feliksiak uczniowie klasy IIIC. Gimnazjalistów przygotowała pani Elżbieta Mielnik.

Joanna Cymborska

{gallery}DK{/gallery}