A JP2

16 kwietnia 2014 roku w Gimnazjum Jana Pawła II w Miączynie odbyła się uroczysta akademia, poświęcona pamięci Jana Pawła II patrona naszej szkoły, z okazji 9. rocznicy śmierci naszego Papieża oraz zbliżającej się kanonizacji, na którą zostali zaproszeni uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Miączynie.

Na naszej szkolnej scenie zadebiutowały klasy pierwsze, montażem słowno-muzycznym pt. ” Papież, który zmienił świat”, prowadzonym przez Izabelę Hyrycz uczennicę kl. I C oraz Huberta Brzozowskiego ucznia kl. I A. Program artystyczny zwrócił uwagę na wielką osobowość Jana Pawła II jako: orędownika pokoju, przyjaciela dzieci, człowieka humoru, wielkiego pielgrzyma, górala i turystę, Papieża, który uczył nas kochać przebaczać. Uczniowie I C: Mateusz Krupa, Paweł Prokop oraz Łukasz Praczuk przygotowali prezentację multimedialną, ukazującą drogę Jana Pawła do świętości. Na uwagę zasługiwały dość dojrzałe recytacje utworów poetyckich naszego patrona, w wykonaniu uczniów klasy I C. Uroczystość uświetniły występy muzyczne naszych pierwszaków.Dominika Czausz odegrała na flecie Ave Maryja, chór wspomagany dźwiękami gitary i bębnów, wykonał, następujące pieśni: Tłumy serc, W ciszy Niepokalanej, Abba ojcze, Fundamet zaśpiewała Ola Romańczuk.
Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani obejrzeli reportaż, o ludziach nieuleczalnie chorych, którzy za sprawą modlitwy do Jana Pawła II, zostali cudownie uzdrowieni, były to przepiękne świadectwa świętości patrona naszego gimnazjum.
Powyższą uroczystość przygotowali uczniowie klas pierwszych pod kierunkiem Krystyny Kwiatkowskiej, Mirosławy Orzechowskiej oraz Karola Chilewicza, jak zwykle przepiękne dekoracje zaprojektowały i przygotowały panie: Agata Romańska oraz Joanna Cymborska.

Krystyna Kwiatkowska

{gallery}JP2{/gallery}