A ACH

 

25 maja w niedzielę na błoniach w Grabowcu odbył się koncert charytatywny dla chorej na nowotwór maturzystki ze Skomoroch Małych Karoliny Kwietniewskiej.

Karolina jest uczennicą IV LO w Zamościu. Obecnie przebywa na leczeniu. Nasi uczniowie odpowiedzieli na apel ks. Pawła Głowika, wikariusza parafii św. Mikołaja w Grabowcu. Po wysłuchaniu informacji o sytuacji Karoliny od nauczycielki Mirosławy Orzechowskiej, która wcześniej pracowała w szkole w Grabowcu, kiedy Karolinka była uczennicą szkoły podstawowej, postanowili zorganizować akcję zbiórki pieniędzy w naszym gimnazjum. Marcin Witkowski, przewodniczący SU wraz z kolegami z klasy Kamilem Stańko i Patrykiem Luchowskim uzgodnili z Panią dyrektor Jadwigą Bratkowską, że zorganizują mecz siatkówki, z którego pieniądze uzyskane za bilety zostaną przekazane w dniu akcji w Grabowcu. Z pomocą nauczyciela wychowania fizycznego Pana Tadeusza Nowakowskiego zostały w środę, 21 maja, rozegrane dwa mecze; siatkówki i piłki nożnej. Każdy, kto chciał być kibicem wpłacał symboliczną złotówkę. W ciągu tego dnia i dwóch następnych chłopcy zebrali wśród uczniów i nauczycieli 420 zł.
Uczniowie wraz z Panią Mirosławą Orzechowską przyjechali w niedzielę do Grabowca i przekazali pełną puszkę na ręce księdza Pawła, który mile zaskoczony dziękował uczniom i nauczycielom naszego gimnazjum. W podziękowaniu, wraz z gorącymi brawami, usłyszeliśmy piosenkę dedykowaną nam od zespołu muzycznego.

Mirosława Orzechowska

{gallery}ACH{/gallery}