A IIGRT

W dniu 25 września 2014 r. odbył się II Gminny Rajd Trzeźwości dla uczniów gimnazjum oraz szkół podstawowych z terenu gminy Miączyn.

Organizatorami byli: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie, Szkoła Podstawowa w Miączynie oraz Gmina Miączyn. W imprezie wzięli udział uczniowie szkół, ich rodzice i dziadkowie oraz nauczyciele – w sumie około 250 rowerzystów. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie wśród młodzieży zdrowego oraz aktywnego stylu życia wolnego od nałogów.  

Trasa rajdu prowadziła z Miączyna do prywatnej posiadłości pana Wiesława Oleszczuka położonej w Kolonii Zawalów. Przed wyjazdem policjanci z zamojskiej drogówki dokładnie omówili i zapoznali rowerzystów z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego. Podczas przejazdu opiekę nad uczestnikami sprawowali policjanci z Posterunku w Miączynie. Po przybyciu na miejsce wszyscy zebrali się na rozległej polanie, gdzie zostały przygotowane liczne atrakcje. Jako pierwsi wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu demonstrując wschodnie  sztuki walk. Kolejnym punktem programu był pokaz przygotowany przez Ratowników Medycznych z Samodzielnego Publicznego Pogotowia w Zamościu.  Następnie odbyła się prezentacja wozów bojowych będących na wyposażeniu II Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra Henryka Dobrzańskiego. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyła się możliwość przejażdżki wozem bojowym. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu demonstrowali swój najnowszy sprzęt, a policjanci z posterunku policji w Miączynie znakowali rowery chętnym uczestnikom rajdu. Imprezę zakończył pokaz tresury artystycznej koni przygotowany przez amazonki z zawalowskiej stadniny koni.

Patronat medialny nad imprezą sprawowała Kronika Tygodnia.

Organizatorzy dziękują wszystkich osobom, które przyczyniły się do przygotowania i uatrakcyjnienia rajdu. 

 

{gallery}IIGRT{/gallery}