A DEN14

14 października obchodzimy w naszym kraju Dzień Edukacji Narodowej. Święto to jest popularnie zwane Dniem Nauczyciela. W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie poza świętem pracowników szkoły obchodziliśmy także Dzień Patrona.

Mszę Świętą, którą rozpoczęliśmy uroczystości, sprawował ksiądz Rudolf Karaś, który (jak zwykle zresztą) wygłosił wspaniałe kazanie...

Po mszy świętej uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie.

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do życzeń, ale także do docenienia pracowników. Nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali z rąk pani dyrektor nagrody dyrektora, a pani dyrektor Jadwiga Bratkowska oraz pan Sylwester Domina otrzymali nagrodę wójta Gminy Miączyn z rąk wójta Józefa Długosza.

Na koniec mogliśmy obejrzeć część artystyczną poświęconą nauczycielom. Zaprezentowali ją uczniowie klas drugich przygotowywani przez panią Alicję Błaszczyńską. Całości towarzyszył chórek szkolny.

{gallery}DEN14{/gallery}