Dary

W dniach 17 listopada - 12 grudnia 2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie została przeprowadzona Akcja charytatywna - Warto być dobrym na rzecz potrzebujących dzieci w miejscowej gminie.

Celem akcji była  pomoc dzieciom z najuboższych rodzin jak również wdrażanie uczniów do udzielania pomocy innym, kształtowanie w dzieciach i młodzieży postaw prospołecznych i rozbudzanie szeroko pojmowanej empatii, zapoznanie uczniów z ideą akcji charytatywnych. Cele akcji zostały w pełni zrealizowane.

Akcja przeprowadzana była poprzez zbiórkę odzieży, środków chemicznych, zabawek, gier, przyborów szkolnych, słodyczy oraz żywności z długą datą ważności. Do akcji włączyli się uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum. Zebrane dary zostały podzielone i rozprowadzane przed świętami wśród potrzebujących osób, łącznie otrzymało pomoc siedem rodzin.

            Uczniowie zrozumieli, że warto organizować takie akcje co roku, by uczulić innych na potrzeby drugiego człowieka. Dlatego też ta inicjatywa będzie odbywać się cyklicznie. 

Odpowiedzialni za akcję były:  p. Barbara Giera, p. Renata Biernacka,  p. Małgorzata Kaniowska oraz uczniowie: Paulina Zapora, Katarzyna Muzyczuk, Bartłomiej Buczkowski.

Opracowały:

Barbara Giera

Małgorzata Kaniowska

Renata Biernacka

{gallery}1415/dary{/gallery}