A DK15

9 marca 2015 roku w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Kobiet.

Uczniowie klas pierwszych (oraz Paweł Prokop z II C występujący awaryjnie w zastępstwie Karola Grzeszczuka z I B) pod kierunkiem pani Elżbiety Mielnik oraz przy pomocy pana Mariusza Mielnika wprowadzili wszystkie członkinie społeczności szkolnej w wyjątkowy nastrój. 

Zaprosili nasze panie oraz dziewczęta na ,,wędrówkę przez wieki”, prezentując świętowanie Dnia Kobiet w różnych epokach. W różnorodnych scenkach rodzajowych w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób pokazali, jak wyglądało zabieganie mężczyzn o względy kobiety, począwszy od czasów Adama i Ewy, a kończąc na czasach współczesnych. Przedstawienie było ubarwione podkładami muzycznymi dobranymi do poszczególnych epok. Całości dopełniały ciekawe stroje oraz rekwizyty, doskonała dekoracja autorstwa pani Agaty Romańskiej i Joanny Cymborskiej, a także oryginalni konferansjerzy w osobach Kuby Krasowskiego, Michała Jabłońskiego i Klaudiusza Saputy.

Największy entuzjazm wśród oglądających wzbudziły jak zawsze kreacje i charakteryzacja chłopców przebranych za kobiety, którzy wykonywali taniec do wiązanki popularnych utworów muzycznych, m.in. Polskie dziewczyny, Najwięcej witaminy, Damą być, itp. (niektórzy swym występem zyskali grono fanek). 

Zgodnie z tradycją na zakończenie akademii dziewczęta oraz panie otrzymały mały słodki upominek.

Elżbieta Mielnik

{gallery}DK15{/gallery}