A TW15

23 marca, z okazji dnia samorządności zorganizowana została w naszej szkole kolejna edycja turnieju wiosennego.

W tegorocznej odsłonie wprowadziliśmy kilka zmian. Większość rozegranych konkurencji w rywalizacji międzyklasowej miało charakter sprawnościowo-siłowy. Zaczęliśmy jednak od zmagań artystycznych! Na początek wszystkie klasy miały za zadanie wykonać selfie z marzanną. Najwyżej punktowane były najciekawsze zdjęcia oraz zdjęcia z największą ilością twarzy zmieszczonych w kadrze.

Następnie przyszła kolej na zmagania sprawnościowe. Od rzutu piłką lekarską przez klasową skakankę, na przeciąganiu liny kończąc. Wszystkie klasy bardzo angażowały się w zmagania i rywalizowały z pełnym zaangażowaniem dając z siebie 100% w każdym podejściu! Przed przerwą rozegrany został z pozoru prosty choć zawsze bardzo ciekawy „okręt”. Okazuje się, że nawet prosta orientacja prawa-lewa potrafi sprawić nie lada kłopot – niezależnie od poziomu klasy!

Po przerwie obiadowej mieliśmy przyjemność obejrzeć prezentację projektu edukacyjnego przygotowanego przez panią Krystynę Kwiatkowską – naszą polonistkę oraz uczniów klasy drugiej, którzy wcielili się w role znanych nam z telewizji kabareciarzy.

Ostatnią punktowaną konkurencją był tor przeszkód, który klasy pokonywały na czas w sztafetach czteroosobowych 2+2, czyli dwie dziewczynki i dwóch chłopców. Po podliczeniu punktów z całej rywalizacji zwyciężyła klasa II A – gratulujemy! – która na kolejny rok weszła w posiadanie przechodniego pucharo-miotły!

Po wszystkim, rozegrane zostały dwa mecze. W pierwszym spotkaniu w piłkę siatkową zmierzyły się reprezentacje dziewczynek i chłopców. Mimo bardzo słabej gry Panowie wygrali 2:0. W drugim meczu – rozegranym między chłopakami, w piłkę nożną – reprezentacja klas III uległa zasłużenie uczniom klas pierwszych i drugich 2:1.

{gallery}TW15{/gallery}