A TS15

Aż trzech nauczycieli z grona pedagogicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie zostało Mistrzami Powiatu w halowej piłce nożnej podczas turnieju samorządowców!

22 marca w Hali Sportowej w Sitańcu odbyły się ósme Mistrzostwa Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej  o Puchar Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Starosty Powiatu Zamojskiego Henryka Mateja. Do turnieju zgłosiło się sześć zespołów: Miasto Zamość, Gmina Zamość, Skierbieszów, Nielisz, Sitno, Miączyn. Wszystkie pojedynki rozegrano systemem „każdy z każdym”. W turnieju uczestniczyła również reprezentacja Gminy Miączyn. Naszą gminę reprezentowali: Mateusz Łyko, Sylwester Domina, Wojciech Kapuściński, Tomasz Płotnikiewicz, Bąk Marek, Jerzy Wiater, Tomasz Różniatowski, Jan Brodziński. Nasza drużyna nie przegrała żadnego spotkania (trzy zwycięstwa, dwa remisy) i w pełni zasłużyła na miano najlepszej drużyny VII Mistrzostw Samorządowców. Okazały puchar za zdobycie pierwszego miejsca odebrał z rąk Starosty Powiatu Zamojskiego kapitan naszej drużyny Mateusz Łyko Najskuteczniejszym bramkarzem całego turnieju został wybrany zawodnik z Sitna Jankowski Andrzej, najlepszym piłkarzem grającym w polu okrzyknięto Piotra Zająca reprezentanta Miasta Zamość. Najlepszym snajperem zawodów został Tomasz Róźniatowski broniący barw drużyny z Miączyna. Wszystkie uczestniczące reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary a wyróżnieni zawodnicy statuetki, Swego zadowolenia z wyników turnieju nie ukrywał Wójt Gminy Miączyn Ryszard Borowski, który wytrwale kibicował swojej drużynie. Naszym piłkarzom dopingowała również  pani Jolanta Jarosiewicz koordynator do spraw sportu, która również była obecna na zawodach. Organizatorem VIII Mistrzostw w Halowej Piłce Nożnej Samorządowców  na rok 2015 było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe przy współpracy Miasta Zamość, Starostwa Powiatowego w Zamościu i Gminy Zamość.

Wyniki meczów naszej drużyny: 

Gmina Miączyn -  Miasto Zamość   2 : 0

Gmina Miączyn - Gmina Zamość    1 : 1          

Gmina Miączyn  - Gmina Nielisz     3 : 1

Gmina Miączyn - Gmina  Sitno         1 : 1

Gmina Miączyn - Gmina  Skierbieszów   3 : 1       

Wyniki końcowe Turnieju:

1. Gmina Miączyn 

2. Gmina Zamość 

3. Miasto Zamość

4. Nielisz

5. Gmina Sitno

6. Gmina Skierbieszów

Andrzej Kucharz

{gallery}TS15{/gallery}