A BWT

2 maja w Zamościu obył się II Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość”.

Głównym organizatorem biegów było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu oraz Urząd Miasta Zamość. II Ogólnopolski Bieg „Wokół Twierdzy Zamość” przebiegał pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego oraz Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka.

W tym roku podobnie jak w ubiegłym na starcie zamojskiego biegu nie zabrakło również lekkoatletów z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy sportowej: Wiktoria Bąk, Adrian Koisz, Jakub Krasowski, Jakub Janiec, Oskar Musur, Klaudiusz Bieleń oraz Maciej Grądz. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadła Wiktoria Bąk, która w grupie klas I gimnazjalnych zajęła trzecie miejsce. Wśród chłopców najlepiej spisał się Adrian Koisz, który w swojej grupie wiekowej zdobył czwarte miejsce. Opiekunem naszych uczniów był pan Krzysztof Dzierba.

Tekst i zdjęcia: Andrzej Kucharz

{gallery}BWT{/gallery}