A DD15

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum 1 czerwca obchodzony jest w naszej szkole  Dzień Dziecka.

Chociaż większość uczniów gimnazjum już się za dzieci nie uważa, ale za dorastającą młodzież, mimo to wszyscy chętnie wzięli udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję  różnorodnych konkurencjach o charakterze rekreacyjno - sportowym. O godzinie 8.00 cała społeczność szkolna spotkała się w świetlicy szkolnej. Spotkanie rozpoczęła Pani dyrektor Jadwiga Bratkowska , która złożyła uczniom najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz życzyła  wszystkim udanej zabawy. Następnie uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Alicji Błaszczyńskiej postawili przed sądem matematykę prezentując tym samym przygotowany wcześniej projekt edukacyjny. Rozprawa była bardzo emocjonująca i choć część z uczniów po cichu liczyła, że prokurator dopnie swego i usunie raz na zawsze ten przedmiot z naszej szkoły to sprawiedliwości stało się zadość – bez matematyki nie da się żyć, nie da się w dzisiejszym świecie funkcjonować albowiem niemal wszystko opiera się na zasadach matematycznych. Matematyka, na szczęście została oczyszczona z zarzutów i uniewinniona! 

Po zakończonej prezentacji wszyscy udali się na obiekty sportowe  gdzie nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu wychowawców klas przygotowali wiele ciekawych, angażujących uczniów atrakcji, w których każdy mógł się sportowo zrealizować. Oprócz tradycyjnych dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna w programie imprezy znalazła się cała gama zabaw i konkurencji, spośród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Sportowe atrakcje rozpoczął mini turniej piłki nożnej dziewcząt oraz chłopców, równocześnie odbywały się  zawody w strzelaniu z broni pneumatycznej oraz z w strzelaniu z łuku, rzut lotką do tarczy, strzały  piłką do małej bramki, rzut piłką do kosza, wykop piłki na odległość, klasowa rywalizacja klas w przeciąganiu liny, skoki przez skakankę oraz piłkarska żonglerka. W czasie imprezy wszyscy uczniowie, otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Urząd Gminy w Miączynie. Gimnazjalistom tego dnia towarzyszyła nie tylko wspaniała, słoneczna pogoda, ale również świetne humory!

Andrzej Kucharz

{gallery}DD15{/gallery}