A LBN U21

Na odpowiedź na pytanie „Czy chcecie jechać na mecz…?” nie trzeba było długo czekać!

Dwie klasy sportowe (tj. IA i IIA) nie mogły przepuścić okazji obejrzenia w akcji polskich piłkarzy. Reprezentacje piłki nożnej do lat 21 Polski i Izraela przyjechały do Lublina aby rozegrać towarzyskie spotkanie.

Lubelski Związek Piłki Nożnej przekazał na prośbę Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie 40 wejściówek na ww. mecz. W związku z czym, w czwartek 8 października 2015 r. po szóstej godzinie lekcyjnej uczniowie IA, IIA oraz 3 dziewczyny z klasy IIIC, zaopatrzeni w szaliki, trąbki oraz biało-czerwone koszulki i czapki wyruszyli autobusem do stolicy województwa lubelskiego.

O godzinie 16:00 grupa z Miączyna wraz z innymi sympatykami piłki nożnej weszła na stadion Lublin Arena do sektora B1. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 i zakończył wynikiem 3:1 na korzyść reprezentacji Polski.

Po zakończeniu spotkania bezpiecznie wróciliśmy autokarem do Miączyna. Tym samym cele wyjazdu (takie jak: integracja młodzieży, poznanie zasad kulturalnego dopingu, bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach czy poznanie sylwetki zawodowego sportowca) zostały spełnione. Wyjazd należy uznać za udany.

Uczniowie przez cały czas wyjazdu byli pod opieką kierownika wycieczki Pani Patrycji Kwiatkowskiej oraz opiekunów : Mateusza Łyko, Wojciecha Kapuścińskiego oraz Pani Beaty Różniatowskiej.

Ze sportowym Pozdrowieniem, Mateusz Łyko.
zdjęcia: Wojciech Kapuściński