A M15

W dniu 07 grudnia 2015 roku w naszym gimnazjum odbyły się Mikołajki, które przygotował samorząd uczniowski.

Za zorganizowanie imprezy odpowiedzialni byli: p. Patrycja Kwiatkowska, p. Mateusz Łyko i p. Sylwester Domina.  Pani Agata Romańska wraz p. Joanną Cymborską przygotowały dekorację.

Cała uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. W roli Mikołaja wystąpił Łukasz Jakubiak z kl. III A, który wraz ze śnieżynkami: Martyną Rafalską, Dominiką Czausz i Izabelą Hyrycz przeprowadził casting na swojego zastępcę. Na początku imprezy Śnieżynki opowiedziały kilka  dowcipów o tematyce mikołajkowej, następnie odbyła się część sportowa imprezy. Kandydaci biorący udział w castingu musieli pokonać tor przeszkód w jak najkrótszym czasie, dodatkowo oceniany był strój. Na mikołajowym torze znalazły się liczne przeszkody: opony, ławeczka, hulajnoga, płotki, skrzynia, wózek sklepowy z prezentami. Podczas biegu uczniowie mieli za zadanie zrobić kilka pompek, brzuszków, przewrót w przód, pad siatkarski oraz zebrać 4 szarfy zawieszone na drabinkach w różnych częściach hali. Nad sprawnym przebiegiem castingu czuwało jury w składzie: Mikołaj, Śnieżynki, p. M. Łyko oraz opiekun samorządu uczniowskiego.

W kategorii Najsprytniejszy pomocnik Św. Mikołaja zwycięzcami zostali:

Sławomir Ulanowski kl. III B – I miejsce,

Adrian Kolenos kl. III C – II miejsce,

Paweł Prokop kl. III C – III miejsce.

W kategorii Najlepszy sobowtór Św. Mikołaja zwycięzcami zostali :

Dominik Marcola kl. III C – I miejsce,

Mateusz Makuch kl. I A – II miejsce,

Łukasz Hrysiak kl. I A – III miejsce.

Na zakończenie imprezy Mikołaj ogłosił wyniki, wręczył zwycięzcom nagrody i dyplomy, a pozostałym kandydatom nagrody pocieszenia. Mikołaj nie zapomniał również o nauczycielach.

Impreza miała na celu stworzenie atmosfery wspólnej, kulturalnej zabawy oraz integrację społeczności szkolnej. 

Zaplanowane cele zostały osiągnięte.

 

Opracowała: Patrycja Kwiatkowska