A MTTS15

19 grudnia 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum im Jana Pawła II w Miączynie odbył się IV Mikołajkowy Turniej  Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Gminy Miączyn.

W zawodach wzięło udział 54 zawodników, głównie dzieci i młodzież szkolna, ale także zawodnicy ze szkół ponadgimnazjalnych i starsi. Głównym celem turnieju była popularyzacja tenisa stołowego oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu z dala od nałogów i używek.

Podczas turnieju wszystkich uczestników obowiązywały aktualne przepisy PZTS. Za techniczną stronę turnieju byli odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego z naszej gminy: Tadeusz Nowakowski, Marek Kaniuk i Andrzej Kucharz. Podsumowania oraz wręczenia medali i dyplomów dla najlepszych zawodników turnieju dokonali Wójt Gminy Miączyn pan Ryszard Borowski oraz Inspektor do Spraw Sportu pani Jolanta Jarosiewicz. Wójt Gminy Miączyn podziękował wszystkim uczestnikom za udział, zaangażowanie i sportową rywalizację podczas całego turnieju.  Zawody odbyły się w przyjaznej, sportowej atmosferze, z zachowaniem zasad zdrowej rywalizacji i ducha fair-play. Wszystkie pojedynki dostarczyły wielu emocji i stały na dobrym poziomie. Realizacja sportowych zmagań była możliwa dzięki finansowemu wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Miączynie. W turnieju nie zabrakło również pasjonatów ping-ponga z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Nasza szkołę reprezentowało dziesięciu gimnazjalistów.

Końcowe wyniki w kategorii gimnazjum:

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie - dziewczęta: 

1. Wiktoria Bąk kl. II A

2. Julia Litwińczuk kl. I A

3. Justyna Kościuk kl. I A

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie  - chłopcy:

1. Dominik Marcola kl. III C

2. Łukasz Praczuk kl. III C

3. Musur Oskar kl. I A

oraz w pozostałych kategoriach:

Szkoła Podstawowa - grupa  młodsza dziewcząt:

1. Karolina Muzyczuk - Niewirków

2. Klaudia Oleszczak – Miączyn

3. Emilia Hawro - Miączyn

Szkoła Podstawowa - grupa  młodsza chłopców:

1. Mateusz Chodacki - Miączyn

2. Błażej Kowalczuk - Niewirków

3. Kacper Wasąg - Miączyn 

Szkoła Podstawowa - grupa starsza dziewcząt:

1. Amelia Kucharz - Kotlice

2. Oliwia Jarosiewicz - Gdeszyn

3. Wiktoria Czuwara – Miączyn 

Szkoła Podstawowa - grupa starsza chłopców:

1. Robert Kościuk  - Niewirków

2. Damian Bielecki - Miączyn

3. Grzegorz Kupiec – Gdeszyn

Grupa ponadgimnazjalna - kobiety:

1. Patrycja Bilska - Niewirków

2. Szawaryn Ewelina - Kotlice

3. Katarzyna Jarosiewicz – Gdeszyn

Grupa ponadgimnazjalna - mężczyźni:

1. Przemysław Kucharz – Koniuchy

2. Piotr Szmit – Gdeszyn

3. Kamil Małecki - Horyszów

Andrzej Kucharz