A WOSP16

W bieżącym roku szkolnym uczniowie Gimnazjum im Jana Pawła II w Miączynie przystąpili akcji charytatywnej – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Wolontariuszem została pani Patrycja Kwiatkowska, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy wśród pracowników oraz uczniów gimnazjum oraz przekazanie zebranych środków do sztabu WOŚP w Zamościu. W ramach ww. akcji pan Mateusz Łyko zorganizował rozgrywki piłki nożnej halowej pomiędzy klasami sportowymi – I A i II A. 

Rozegrano mecze w kategorii chłopców i dziewcząt. W pierwszym spotkaniu naprzeciw siebie stanęli chłopcy z klasy 2A i ich koledzy z klasy 1A. Mecz trwał 14 minut i po ostatnim gwizdku sędziego ze zwycięstwa 1:0 cieszyli się pierwszoklasiści. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Paweł Szawaryn.

Po chłopcach na boisku rywalizowały dziewczęta. Tu jednak starsze koleżanki nie dały szans pierwszoklasistkom pokonując je w sportowej rywalizacji aż 5:1. Na wyróżnienie zasługuje Wiktoria Bąk z klasy 2A, która dominowała w ofensywie. Nie sposób jednak pominąć wyjątkowej urody (pierwszej i honorowej) bramki strzelonej przez Natalię Praczuk z klasy I A.

Uczniowie pozostałych klas chętnie uczestniczyli w wydarzeniu wrzucając pieniądze do orkiestrowych puszek i wspomagając dopingiem zarówno jedną jak i drugą drużynę.

Łącznie podczas piątkowej zbiórki i poniedziałkowego meczu zebraliśmy 389,75 zł.

Patrycja Kwiatkowska, 
Mateusz Łyko