A TS16

13 marca 2016 r. w hali sportowej Zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbyły się dziewiąte  Mistrzostwa Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Zamościa Andrzeja Wnuka oraz Starosty Powiatu Zamojskiego Henryka Mateja.

Organizatorem piłkarskich zmagań było Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu przy współpracy Miasta Zamość oraz Starostwa Powiatowego w Zamościu.

Głównym celem futbolowej rywalizacji samorządowców była popularyzacja halowej piłki nożnej wśród pracowników administracji samorządowej oraz wyłonienie najlepszej drużyny „Samorządowców” w halowej piłce nożnej w 2016 roku.  Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów: Miasto Zamość, Gmina Zamość, Gmina Skierbieszów, Gmina Nielisz,  oraz Gmina Miączyn. Wszystkie pojedynki rozegrano systemem „każdy z każdym”. W turnieju Gminę Miączyn reprezentowali: Mateusz Łyko, Sylwester Domina, Wojciech Kapuściński, Marek Bąk, Jerzy Wiater, Andrzej Morlewski, Adam Hrysiak oraz Zbigniew Wilczyński.  Warto podkreślić, że w drużynie naszych samorządowców znalazło się aż trzech nauczycieli Gimnazjum. Naszym zawodnikom nie udało się jednak obronić pierwszego miejsca, które wywalczyli w ubiegłym roku w Starym Zamościu, i w klasyfikacji końcowej zajęli trzecie miejsce.  Najlepszym bramkarzem turnieju został Mariusz Sokołowski z Gminy Zamość,  najlepszym piłkarzem grającym w polu okrzyknięto Marka Borowińskiego reprezentanta Gminy Nielisz. Najlepszym „snajperem” zawodów został Łukasz Kierepka z Gminy Skierbieszów zdobywca czterech bramek. Wszystkie uczestniczące reprezentacje otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, a wyróżnieni zawodnicy statuetki. Podsumowania oraz wręczenia nagród drużynom uczestniczącym w turnieju dokonali Prezydent Miasta Zamość pan Andrzej Wnuk ora Wójt Gminy Miączyn pan Ryszard Borowski. Naszym piłkarzom dopingowała również pani Jolanta Jarosiewicz koordynator do spraw sportu, która również była obecna na piłkarskich zmaganiach. Gratulujemy samorządowcom, a za rok zapraszamy kibiców piłki nożnej do Nielisza na jubileuszowe X Mistrzostwa Samorządowców w Halowej Piłce Nożnej. 

Wyniki meczów naszej drużyny: 
Gmina Miączyn -  Skierbieszów  1 : 1
Gmina Miączyn - Gmina Nielisz  1 : 3          
Gmina Miączyn  - Miasto Zamość  3 : 0
Gmina Miączyn - Gmina  Zamość  0 : 0      

Wyniki końcowe Turnieju:
I miejsce - Gmina Zamość
II miejsce - Gmina Nielisz
III miejsce - Gmina Miączyn
IV miejsce - Gmina Skierbieszów
V miejsce - Miasto Zamość

Andrzej Kucharz