A PIASKI

Dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie jechały na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS Dziewcząt w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych „Piłkarska Kadra Czeka” do Piaski z wielkimi nadziejami.

Turniej na szczeblu wojewódzkim to nie lada gratka dla zawodników i sympatyków halowej piłki nożnej. Do turnieju po rozgrywkach regionalnych awansowało 11 zespołów żeńskich z województwa lubelskiego - w tym nasza drużyna. Turniej rozgrywany był systemem grupowym, trzy grupy po trzy zespoły i jedna grupa dwu zespołowa. Nasze dziewczyny po losowaniu grup znalazły się w grupie D czyli rywalizowały tylko z jeden mecz o wyjście do dalszych gier. Pojedynek w grupie D Miączynianki rozstrzygnęły na swoją korzyść. Mecz z rówieśniczkami z UKS Gimnazjum Jabłoń zakończył się wynikiem 5:0 (Wiktoria Bąk - 4 bramki). Kolejny mecz to pojedynek ze zwycięzcą grupy A. Koleżanki z Annopola przegrały z Miączynem 0:2 (Wiktoria Bąk 2 bramki), tym samym nasze zawodniczki awansowały do gry w finale. Mecz o pierwsze miejsce to potyczka z dziewczynami z UKS Stanin. Początek meczu to niewykorzystane sytuacje, trzykrotna próba pokonania bramkarki ze Stanina w sytuacji sam na sam zakończyła się niepowodzeniem. Jedyny strzał na naszą bramkę w tym spotkaniu doprowadził do prowadzenia 1:0 drużynę ze Stanina. Rezultat spotkania przed ostatnim gwizdkiem sędziego nie uległ zmianie. Reprezentantki Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie przegrywając w finale 0:1 zajęły drugie miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego LZS Dziewcząt w Halowej Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych „Piłkarska Kadra Czeka”. Po rozgrywkach pozostał pewien niedosyt, ponieważ zwycięstwo było w naszym zasięgu, ale z każdego rozegranego meczu należy wyciągać lekcję na przyszłość. Zajęta lokata to niewątpliwie sukces i dziewczęta bogatsze o boiskowe doświadczenia będą starały się nadal rozwijać swoje umiejętności .

Wiktoria Bąk została wyróżniona statuetką dla Króla strzelców turnieju !

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie na turnieju w Piaskach reprezentowały:

1. Dominika Czausz, 3C

2. Izabela Hyrycz, 3C

3. Martyna Rafalska, 3C

4. Julia Grzeszczuk, 2A

5. Kamila Malec, 2A

6. Wiktoria Bąk, 2A

7. Julia Litwińczuk, 1A

8. Wiktoria Woźniak, 2A

Mateusz Łyko