A PSG

31 maja 2016 roku wybrani uczniowie Gimnazjum Jana Pawła II w Miączynie pojechali na piknik z okazji Dnia Dziecka. Impreza ta została zorganizowana przez Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych w podziękowaniu za całoroczną pomoc 

w zbieraniu zakrętek. Pani Patrycja Kwiatkowska opiekun samorządu uczniowskiego, odpowiedzialna za prowadzenie akcji zbierania zakrętek wyznaczyła delegację uczniów, którzy w nagrodę za swoją postawę i pomoc innym pojechali na piknik. Byli to: Dorota Pelc, Kinga Pawłowska, Sylwia Hrysiak, Natalia Dymańska, Kacper Czerwonka, Hubert Brzozowski, Norbert Sobczuk, Patrycja Dudek, Paulina Zapora, Bartosz Piądło, Jakub Piądło. Opiekunami wyjazdu były: p. Patrycja Kwiatkowska i p. Małgorzata Kaniowska.

Piknik rozpoczął się o godzinie 10:00, a zakończył o 14:00. W programie były gry 

i zabawy z animatorem dla najmniejszych uczestników, konkurencje sportowe, wesołe miasteczko oraz poczęstunek. Uczniowie bardzo chętnie zwiedzili mini zoo, które funkcjonuje na terenie hospicjum. Młodzież mogła zobaczyć z bliska m.in. lamy, osły, kozy oraz świnię wietnamską. 

Uczniowie nawiązali także nowe znajomości z kolegami z innych szkół.

Patrycja Kwiatkowska