A RRS

W dniu 24 maja 2016 r. uczniowie klasy I A pod opieką p. Patrycji Kwiatkowskiej i p. Mateusza Łyko wzięli udział w rajdzie rowerowym do Świdnik.

Głównym celem było propagowanie wśród młodzieży zdrowego, aktywnego stylu życia wolnego od nałogów oraz integracja zespołu klasowego. Podczas imprezy uczniowie doskonalili techniki jazdy na rowerze, ćwiczyli wytrzymałość fizyczną oraz utrwalali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poznali także topografię terenu na trasie rajdu. Opiekunowie przypomnieli zasady bezpiecznego spędzania czasu wolnego podczas zbliżających się wakacji.  Ponieważ w dzisiejszych czasach problem uzależnienia wśród dzieci i młodzieży jest bardzo powszechny p. Mateusz Łyko przeprowadził pogadankę na temat profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy. Natomiast p. Patrycja Kwiatkowska zwróciła uwagę na wzmożoną aktywność kleszczy o tej porze roku.

Młodzież z dużym zaangażowaniem przygotowała ognisko. W tej kwestii sprawdziło się przysłowie: „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Uczniowie zdobyli drewno, rozpalili ognisko, a żeby nie trzymać kiełbaski w ręku podczas pieczenia musieli wystrugać kije. Nauczyli się także, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach np. jak rozkroić bułkę bez noża. 

Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w różnych zabawach słownych oraz grach sprawnościowych. Z przeprowadzonej po wycieczce ewaluacji wynika, że wszyscy uczniowie są zadowoleni z wyjazdu i rajd spełnił ich oczekiwania. Uczniowie stwierdzili, że warto było zorganizować taki wyjazd. Część osób dowiedziała się czegoś nowego podczas rajdu. Niektórzy podzielili się swoimi uwagami i sugestiami: za krótko było, trzeba wyruszyć w dalszą trasę, więcej kilometrów, za wolno jechaliśmy, trochę złe miejsce.

Wyjazd uważam za udany.

Patrycja Kwiatkowska