A PKC16

Ostatniego dnia maja w Starym Zamościu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Zamojskiego w piłce nożnej dziewcząt ,,Piłkarska Kadra Czeka 2016".

Do rozgrywek przystąpiły trzy drużyny: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie, Gimnazjum w Starym Zamościu oraz Gimnazjum z Szewni Górnej.

Rozgrywki przeprowadzono systemem ,,każdy z każdym". Pierwszy mecz pomiędzy Starym Zamościem a Miączynem zakończył sie remisem 1:1 (gola zdobyła Daria Kliszcz).

Następnie na boisko wyszły dziewczęta z Miączyna oraz ich rówieśniczki      z Gimnazjum w Szewni Górnej. Ten mecz to zdecydowane zwycięstwo gimnazjalistek z Miączyna, bo aż 8:0 (bramki: 4x Daria Kliszcz i 4x Julia Litwińczuk). Ostatni mecz turnieju to spotkanie Szewni Górnej z dziewczynami ze Starego Zamościa. Wynik spotkania to 8:0 na korzyść gospodarzy turnieju. Ponieważ Gimnazjum w Starym Zamościu i Gimnazjum z Miączyna miało tyle samo punktów i tyle samo strzelonych bramek po rozegranych dwóch meczach, do rozstrzygnięcia zwycięzcy turnieju potrzebne było rozegranie serii rzutów karnych pomiędzy tymi zespołami.

Zwycięsko z tej nerwowej rozgrywki wyszły zawodniczki z Miączyna wygrywając turniej i awansując do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.

Królem strzelców turnieju została uczennica klasy 1A naszego gimnazjum -Daria Kliszcz

Ponadto nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza odebrała uczennica klasy 2A gimnazjum w Miączynie - Kamila Malec .

Gimnazjum w Miączynie zagrało w składzie:

Klasa 1A : Litwińczuk Julia, Kościuk Justyna, Bilska Paulina, Kołdej Angelika, Woźniak Martyna

Klasa 1C : Hołys Wiktoria, Kliszcz Daria, Żyła Marzena

Klasa 2A : Bąk Weronika, Bąk Wiktoria, Malec Kamila, Łuciak Diana, Malinowska Dominika, Grzeszczuk Julia, Woźniak Wiktoria.

Mateusz Łyko

{gallery}2013-2014/2013-2014/1516/PKC{/gallery}