A FZ

Do realizacji projektu edukacyjnego „Fajny zawód drogą do kariery” przystąpili uczniowie klas I - III gimnazjum: Konrad Kupiec kl. IIIC, Daria Kliszcz kl. IC, Angelika Kołdej kl. IA, Justyna Kościuk kl. IA, Natalia Praczuk kl. IA, Martyna Woźniak kl. IA.

Celem działań podjętych przez gimnazjalistów było zapoznanie z  różnymi zawodami oraz ze ścieżkami kształcenia, uświadomienie młodzieży możliwości perspektyw zatrudnienia jak też potrzeby przygotowania się do wykonywania zawodu.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego Konrad Kupiec z kl. IIIC pod opieką p. Małgorzaty Kaniowskiej i p. Renaty Biernackiej przygotował prezentację multimedialną, która będzie udostępniona na zajęciach z pedagogiem szkolnym i lekcjach z wychowawami. Daria Kliszcz z kl. IC, Angelika Kołdej, Justyna Kościuk, Natalia Praczuk i Martyna Woźniak z kl. IA wykonały plakaty „Fajny zawód drogą do kariery”, w których zawarły krótkie informacje o popularnych zawodach. Prace uczniów zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Uczniowie w swoich pracach przedstawili wyniki ankiety przeprowadzonej w szkole, która dotyczyła preferencji wyboru przyszłego zawodu przez gimnazjalistów. Najbardziej popularnym zawodem wg uczniów jest: informatyk, fryzjer, kierowca, sportowiec, grafik komputerowy, programista, architekt oraz kosmetyczka.

Przygotowały:
Małgorzata Kaniowska
Renata Biernacka

FZ001