A DD16

Pierwszego czerwca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka! Podczas imprezy poza atrakcjami sportowymiuczestnicy projektu edukacyjnego „Liczby rządzą światem” dokonali prezentacji efektów swojej 3-miesięcznej pracy.

Do projektu przystąpili uczniowie klas II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie: II A: Bieleń Klaudiusz, Kowalski Damian, Malec Kamila, Kozłowski Paweł, II B: Grzeszczuk Karol, Hawryluk Agnieszka, Szerafin Dominika, Jerzy Jakubowski, Pisarczyk Klaudia, II C: Hrysiak Sylwia.

Celem działań podjętych przez gimnazjalistów było utrwalenie i popularyzacja wiedzy matematycznej; wyszukiwanie ciekawostek o liczbach, oryginalne metody prezentacji liczb; umiejętność poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł.

W ramach realizacji projektu edukacyjnego:

- Agnieszka Hawryluk wykonała prezentację multimedialną -„Liczby rządzą światem- dawno temu powiedział Pitagoras”,

- Jerzy Jakubowski wykonał prezentację „Liczby - olbrzymy w Kosmosie, liczby - karły w świecie atomów”,

- Karol Grzeszczuk i Klaudia Pisarczyk napisali opowiadanie:” Dzień bez liczb”,

- Dominika Szerafin zajęła się szczegółowo liczbą „Pi”(plakat –pomoc dydaktyczna na lekcje matematyki) a Klaudiusz Bieleń zebrał informacje o „złotej liczbie”- prezentacja.

-  Kamila Malec, Sylwia Hrysiak, Damian Kowalski, i Paweł Kozłowski wyszukali ciekawostki, anegdoty i dowcipy matematyczne.

Uczniowie udowodnili, że matematyka nie jest nauką aż tak abstrakcyjną, za jaką jest uważana, że jej źródła tkwią w rzeczywistości. A o powstaniu tej nauki zadecydowały takie potrzeby życia, jak konieczność liczenia i mierzenia. Pokazali, że znajomość podstaw matematyki  ułatwia każdemu człowiekowi funkcjonowanie  w codziennym życiu.

opiekun projektu

Beata Różniatowska