A PKC16W

Dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie jako zwycięska drużyna eliminacji na szczeblu powiatu zamojskiego w dniu 21 czerwca 2016 roku reprezentowały "Ziemię Zamojską" w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt „PIŁKARSKA  KADRA CZEKA DZIEWCZĄT".

Na zawody do Wierzchowisk przyjechały dziewczęta z sześciu powiatów. Drużyny w drodze losowania rozstawiono do dwóch grup.

Gimnazjum z Miączyna trafiło do grupy wraz z reprezentacją powiatu Tomaszowskiego - ORLIKIEM Tomaszów oraz zespołem z gminy Niedźwiada.

Drugą grupę tworzyły zespoły z Wierzchowisk, Opola Lubelskiego i Sawina.

Rywalizację w grupie dziewczęta z Miączyna rozpoczęły od zwycięstwa nad koleżankami z Tomaszowa Lubelskiego 2:1. Obie bramki w tym meczu strzeliła Wiktoria Bąk. 

Następny mecz to potyczka o wyjście z pierwszego miejsca. Dzięki zwycięstwu nad Niedźwiadą 1:0 po bramce Wiktorii Bąk i zdobytym sześciu punktom pierwsze miejsce w grupie stało się faktem.

Kolejny etap rozgrywek to półfinały, w których zwycięzca pierwszej grupy gra mecz z zespołem, który zajął drugie miejsce w drugiej grupie. W meczu półfinałowym Miączyn - Wierzchowiska, który zakończył się wynikiem 3:1 wszystkie braki zdobyła ponownie Wiktoria Bąk. Tym zwycięstwem gimnazjalistki z Miączyna zapewniły sobie awans do finału.

Ostatnie spotkanie tego turnieju to mecz finałowy z drużyną z Opola Lubelskiego. Już w pierwszej połowie spotkania bardzo dobrze dysponowana w tym dniu Wiktoria Bąk strzeliła bramkę dającą nam prowadzenie. Wynik końcowy ustaliła Wiktoria Woźniak strzelając bramkę na 2:0!

Wielka radość ze zwycięstwa i awansu do rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim!              

Dziewczęta z Miączyna będą reprezentować województwo lubelskie na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt "Piłkarska Kadra Czeka" na rok 2016.

Wiktoria Bąk z klasy II A otrzymała nagrodę indywidualną i uhonorowana została statuetką "Króla Strzelców".

Dziewczęta, które reprezentowały Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie to:

L.P. Imię i nazwisko klasa
1. Wiktoria Bąk 2A
2. Weronika Bąk 2A
3. Kamila Malec 2A
4. Diana Łuciak 2A
5. Dominika Malinowska 2A
6. Julia Grzeszczuk 2A
7. Wiktoria Woźniak 2A
8. Julia Litwińczuk 1A
9. Justyna Kościuk 1A
10. Paulina Bilska 1A
11. Angelika Kołdej 1A
12. Wiktoria Hołys 1C
13. Daria Kliszcz 1C
14. Marzena Żyła 1C

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. Gimnazjum w Miączynie

2. Opole Lubelskie

3. Tomaszów Lubelski

4. Wierzchowiska

5. Niedźwiada

6. Sawin

Mateusz Łyko