A 6

Zakończył się Finał Centralny 16 Ogólnopolskiego Turnieju LZS Dziewcząt „Piłkarska Kadra Czeka” 2016 pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, w którym dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II reprezentowały województwo Lubelskie.

15 sierpnia 2016 r. do Zamościa przyjechało dwanaście żeńskich zespołów reprezentujących swoje województwa w finale centralnym. Po odprawie trenerów i sędziów, na której odbyło się również losowanie grup rozgrywkowych wiedzieliśmy już, że gimnazjalistki z Miączyna zagrają w grupie z koleżankami z województwa podkarpackiego i podlaskiego.
W turnieju zawodniczki rywalizowały w 4 grupach po trzy zespoły w każdej grupie.
16 sierpnia nasze dziewczyny nie rozgrywały żadnego meczu, ale brały udział w uroczystym otwarciu turnieju na boiskach za Rotundą w Zamościu.
Po rozpoczęciu zawodów można było obserwować mecz naszych grupowych rywali, ponieważ grały ze sobą reprezentantki województwa podlaskiego i podkarpackiego. Ta rozgrywka zakończyła się zwycięstwem dziewczyn z Podlasia 2:0.
Następnego dnia drużyna z Gimnazjum w Miączynie rozgrywała swój pierwszy mecz na turnieju. O godzinie 11:00 sędzia rozpoczął spotkanie pomiędzy województwami lubelskim i podkarpackim. Deszczowa aura nie przeszkodziła w strzelaniu goli przeciwnikowi i tak po trafieniach Wiktorii Bąk (x2), Wiktorii Woźniak oraz Julii Litwińczuk lubelskie wygrało z podkarpackim 4:0! Wysoka wygrana cieszy, ale przed nami kolejny ważny mecz w grupie.
18 sierpnia o godzinie 11:00 gimnazjalistki rozpoczęły swój ostatni mecz w grupie. Nie był to zwykły mecz, ponieważ rezultat tego spotkania decydował o ewentualnym wyjściu z grupy. Nasza drużyna została rozstawiona w rupie B i wyjście z pierwszego miejsca dawało nam grę z drugim miejscem z grupy C.
dziewczyny stanęły na wysokości zadania i po remisie 1:1 z województwem podlaskim weszły do najlepszej ósemki Turnieju. Gola w tym meczu zdobyła Daria Kliszcz.
Kolejny dzień rozrywek miał dać odpowiedź na pytanie - co dalej? Jeżeli reprezentantki województwa lubelskiego wygrają z województwem dolnośląskim, a dokładniej z drużyną ,,Bielawianka" Bielawa (jak się później okazało zdobywczyniami srebrnych medali) zagrają w pierwszej czwórce o miejsca medalowe. Niestety boisko zweryfikowało umiejętności piłkarskie i po przegranej Miączynianek 0:4 z zespołem z dolnego śląska pozostało nam walczyć o miejsca 5-6.
Tego samego dnia po meczu z ,,Bielawianką", przyszło nam grać z dobrze nam znanym przeciwnikiem z województwa podlaskiego. Drabinka turniejowa jasno i wyraźnie wskazywała, że zwycięzca tego meczu zagra o miejsca 5-6 ,a pokonany będzie rywalizować w kolejnym meczu o pozycje 7-8.
Nasze dziewczyny po raz kolejny pokazały charakter na boisku i po pięknym strzale z rzutu wolnego, którego egzekutorką była Karolina (Kaja) Gryń, cieszyły się ze zwycięstwa 1:0. Dla jasności dodam, że ta zawodniczka zgodnie z regulaminem turnieju dołączyła do naszego zespołu z innej drużyny biorącej udział w finale wojewódzkim tych rozrywek. Rozegrać dwa mecze w wymiarze 2x30 minut tego samego dnia to nie lada wyczyn. Tym bardziej należy docenić wysiłek młodych dziewczyn.
Ostatni dzień turnieju dla ,,lubelskiego'' to mecz o piąte miejsce z reprezentantkami województwa opolskiego. Po ostatnim gwizdku sędziego wszystko było jasne. Przegrana z opolskim 0:3 daje nam ostatecznie szóste miejsce w Turnieju LZS ''Piłkarska Kadra Czeka" na rok 2016.
To była piękna przygoda z piłką nożną w wykonaniu uczennic pierwszych i drugich klas Gimnazjum w Miączynie. Szóste miejsce w ogólnopolskim turnieju to niewątpliwy sukces. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów.
Na marginesie dodam, że zwycięzcą tegorocznego turnieju zostały piłkarki ,,Medyka" Konin, które pokonały w finale ,,Bielawiankę" Bielawa 3:0.

Na turnieju w barwach Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie zagrały:
z klasy 2A: Bąk Wiktoria, Bąk Weronika, Malec Kamila, Łuciak Diana, Grzeszczuk Julia, Woźniak Wiktoria,
z klasy 1A: Litwińczuk Julia, Kościuk Justyna, Bilska Paulina, Kołdej Angelika, Woźniak Martna,
z klasy 1C: Hołys Wiktoria, Kliszcz Daria, Żyła Marzena
oraz Karolina(Kaja)Gryń z Telatyna.

Mateusz Łyko