A A2016

Tegoroczna zabawa andrzejkowa odbyła się 24 listopada i przebiegała pod hasłem „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Należy z zadowoleniem stwierdzić, że wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały występy, które na długo pozostaną w pamięci publiczności. Wśród utworów wybranych do prezentacji przeważały piosenki polskich zespołów.
Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: p. Mirosława Orzechowska, p. Małgorzata Kaniowska, ks. Robert Fuk i p. Mateusz Łyko. Punktowano nie tylko zgodność występu z oryginałem, ale także jakość śpiewu, artykulację i choreografię. Jury przyznawało również dodatkowe punkty za użyte rekwizyty oraz inwencję twórczą.
Na pewno wszyscy zapamiętamy niezwykłe wyczyny „gitarzystów” z III A, którzy dosłownie kładli się na podłodze, zamiatając ją swymi perukami. Na uwagę zasługuje także charakteryzacja ich koleżanek - wyglądały jak żywcem wyjęte z „epoki punka”. Salwy śmiechu wywołał również występ II C. Ksiądz Robert aż się popłakał, a publiczność omal nie popękała ze śmiechu, obserwując technikę zamiatania podłogi przy użyciu brzozowego drapaka prezentowaną przez Piotrka Kozłowskiego oraz wyczyny Kuby Ciastocha ubijającego masło w zabytkowej maselnicy.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – III A (Lady Pank, Mniej niż zero),
II miejsce – III C (Megan Trainor, All about that bass),
III miejsce – II C (Cleo & Donatan, My Słowianie),
IV miejsce – II B (Maryla Rodowicz, Sing, sing),
V miejsce – III B (Poparzeni Kawą Trzy, Byłaś dla mnie wszystkim),
VI miejsce – I B (Kamil Bednarek, Chwile jak te),
VII miejsce – II A (Long & Junior, Kolorowa sukienka),
VIII miejsce – I A (Rotary, Lubiła tańczyć).
Po zakończeniu części konkursowej jury ogłosiło wyniki rywalizacji oraz wręczyło symboliczne nagrody.
Do godziny 20.00 wszyscy doskonale bawili się przy muzyce przygotowanej przez szkolnych didżejów – „Makucha” i „Oczko”.
Do pozytywnych aspektów tegorocznych andrzejek należy zaliczyć nie tylko wysoki poziom prezentacji klas, nie tylko dobrą zabawę, ale również to, że po zakończeniu dyskoteki panie sprzątaczki znalazły w sali niewiele śmieci. Czyżby świadczyło to o wzroście poziomu kultury naszych uczniów? Oby!

Elżbieta Mielnik