A CTHPNDwSZ

Turniej w Starym Zamościu rozpoczął się o godzinie 9:00. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało 10 żeńskich drużyn z Gimnazjów.

Dziewczęta rozgrywały swoje mecze w 3 grupach. Nasze uczennice zostały rozstawione w grupie B wraz z gimnazjalistkami ze Starego Zamościa I, Łukowej oraz Zamościa (gim. nr2). Grupa A składała się z zespołów reprezentujących ZS w Nieliszu, Gimnazjum w Jarosławcu I oraz Gimnazjum w Szewni Górnej. Grupę C utworzyły: Gimnazjum w Jarosławcu II, Gimnazjum w Łukowej II oraz Gimnazjum w Starym Zamościu II.
Pierwszy mecz w grupie dziewczęta z Miączyna wygrały 4:0 (bramki - 2X Wiktoria Bąk, Justyna Kościuk i Julia Litwińczuk), a ich przeciwnikiem była drużyna ze Starego Zamościa I.
Kolejny mecz z Gimnazjum nr 2 w Zamościu również zakończył sie dla nas zwycięstwem. Po trzech bramkach Wiktorii Bąk, jednym trafieniu Justyny Kościuk i Julii Litwińczuk wygraliśmy to spotkanie 5:0. Trzeci i ostatni mecz w grupie z Łukową to potwierdzenie wysokiej dyspozycji zawodniczek w Miączyna. Łukowa przegrywa z nami 0:4, a na listę strzelców wpisały się w tym meczu Wiktoria Bąk x2 i Justyna Kościuk x2.
Jako pierwsza drużyna z grupy B w ćwierćfinale przyszło nam grać z trzecim zespołem z grupy A.
Spotkanie Miączyn - Nielisz zakończyło sie wynikiem 5:0(bramki ,Wiktoria Bąk x3, Julia Litwińczuk x2)
W półfinale jak to na turniejach bywa trafiamy po raz kolejny na przeciwnika z którym już wcześniej graliśmy, a mianowicie na Gimnazjum w Starym Zamościu I. Drugi mecz zakończył się tak samo jak pierwszy z tą różnicą, że trzy bramki strzeliła Wiktoria Bąk i jedną Justyna Kościuk. Po tym spotkaniu wiadomo było kto jest pierwszym finalistą turnieju. Drugi półfinał dał odpowiedź na pytanie z kim zagramy o pierwsze miejsce.
Mecz finałowy to spotkanie gospodarzy z Gimnazjum w Starym Zamościu II z naszym zespołem. Finał to gra o wszystko i nikt nie odstawiał nogi, dużo fauli i twardej gry. Ostatecznie po golu Wiktorii Bąk wygrywamy 1:0.
Przyjemne z pożytecznym można by powiedzieć biorąc udział w tego typu turniejach , radość z gry w piłkę nożną i satysfakcja z pomagania innym. Przy okazji tego turnieju zbierano pieniądze na sfinansowanie zakupu aparatu USG dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych ułatwiającego szybszą diagnostykę. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie wsparło akcję kwotą 100 zł.
Zawodniczki z Miączyna otrzymały Puchar za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju, a Wiktoria Bąk została indywidualnie wyróżniona statuetką dla Króla Strzelców.


Reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie:
1.Wiktoria Bąk - klasa 3A
2. Weronika Bąk - klasa 3A
3. Kamila Malec - klasa 3A
4. Wiktoria Woźniak - klasa 3A
5. Julia Grzeszczuk - klasa 3A
6. Julia Litwińczuk - klasa 2A
7. Justyna Kościuk - klasa 2A
8. Paulina Bilska - klasa 2A

Mateusz Łyko