A LZSSZPWS

W dniu 09.02.2017r w Starym Zamościu odbył się turniej halowej piłki nożnej dziewcząt. Mistrzostwa powiatu zamojskiego LZS były jednocześnie eliminacjami do rozrywek na szczeblu województwa lubelskiego.

Do Turnieju zgłosiło sie cztery drużyny: Gimnazjum w Miączynie, Gimnazjum w Jarosławcu, Gimnazjum w Szewni Górnej oraz gospodarze turnieju czyli Gimnazjum w Starym Zamościu. Zawody rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym". Dziewczęta z Miączyna rozpoczęły rywalizację od spotkania z Gimnazjum w Starym Zamościu. Pierwsze zwycięstwo 3:0 (bramki: 3x Wiktoria Bąk) pokazało dobrą dyspozycję dnia zawodniczek z Miączyna, które przecież broniły tytułu Mistrza Powiatu Zamojskiego z ubiegłego roku. Kolejny mecz z drużyną Gimnazjum w Szewni Górnej to również wygrana 7:2 (bramki 3x Wiktoria Bąk, 3x Julia Litwińczuk i Wiktoria Woźniak). Ostatni mecz w Turnieju nasze zawodniczki rozegrały z drużyną z Jarosławca. Wynik tego meczu to 7:1 (bramki: Julia Litwińczuk x2, Wiktoria Bąk x5) dla Miączyna. Dziewczęta z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie zajęły pierwsze miejsce w Turnieju awansując na Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, które odbędą sie 16.02.2017r w Piaskach.

Dziewczęta otrzymały od organizatora turnieju puchar oraz okolicznościowe medale. Dodatkowo statuetkę dla króla strzelców turnieju otrzymała Wiktoria Bąk.

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie reprezentowały: Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Kamila Malec, Julia Grzeszczuk i Wiktoria Woźniak z klasy 3A oraz Julia Litwińczuk, Paulina Bilska i Justyna Kościuk z klasy 2A.

Mateusz Łyko