A PKC160217

W czwartek 16 lutego 2017roku w Piaskach odbył się turniej finałowy o mistrzostwo województwa lubelskiego LZS w Halowej piłce nożnej szkół gimnazjalnych dziewcząt ,,Piłkarska Kadra Czeka".

Do turnieju przystąpiło 11 drużyn z całego województwa w tym reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Zespoły rozpoczęły rozrywki w grupach. Pierwszy Miączyna to wygrana z zespołem z Ludwina 2:1 (bramki: Wiktoria Bąk x2). Kolejny mecz w grupie to również zwycięstwo 1:0 (bramka Julia Litwińczuk) z zespołem z Piask. Wychodzimy z grupy z pierwszego miejsca i czekamy na przeciwnika z drugiego miejsca z grupy C. W ćwierćfinale gramy z Bystrzejowicami. Był to zacięty mecz, ale szczęśliwie dziewięć sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego bramkę na 1:0 dla Miączyna strzela niezawodna Wiktoria Bąk. Przechodzimy dalej i gramy w półfinale. Naszym kolejnym rywalem okazał się zespół z Michowa. Zdeterminowane chęcią gry w finale zawodniczki z Gminy Miączyn nie dają szans przeciwniczkom. Wygrywają pewnie 4:0(bramki: Wiktoria Bąk, Julia Litwińczuk x2 i Wiktoria Woźniak)i grają w finale. Mecz finałowy pomiędzy Gimnazjum w Miączynie i Drużyną z Opola Lubelskiego w regulaminowym czasie gry zakończył się remisem 0:0. Seria rzutów karnych pozwoliła wyłonić zwycięzcę turnieju. Karne lepiej wykonywały zawodniczki z Miączyna i wygrały 3:2.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie zajęło I miejsce w Mistrzostwach Województwa LZS w Halowej Piłce Nożnej Szkól Gimnazjalnych Dziewcząt pn. „Piłkarska Kadra Czeka" na 2017 rok.
Nagrodę dla króla strzelców otrzymała Wiktoria Bąk.
Gimnazjum w Miączynie na tym turnieju reprezentowały: Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Kamila Malec, Julia Grzeszczuk, Wiktoria Woźniak, Paulina Bilska, Julia Litwińczuk, Daria Kliszcz. EXCEL4

Mateusz Łyko