Piłka nożna dziewcząt

28 lutego 2017 r. w Gimnazjum Publicznym w Skierbieszowie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt. Do zawodów przystąpiło 6 drużyn, które rozgrywały mecze w dwóch grupach.

 

Zawodniczki z Miączyna najpierw wygrały mecz z koleżankami ze Starego Zamościa 5:0 (bramki: Wiktoria Bąk x2, Wiktoria Woźniak x2 i Justyna Kościuk), a następnie wygraną z  drużyną z Łukowej 1:0 (bramka: Wiktoria Bąk) zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i grę w półfinale Turnieju.

Mecz o grę w finale Dziewczęta z Miączyna wygrały aż 5:0(bramki: Wiktoria Bąk x2, Julia Litwińczuk x2 i Wiktoria Woźniak), a ich przeciwniczkami były Dziewczęta z Gimnazjum w Nieliszu.

Ostatni, finałowy mecz turnieju to powtórka z fazy grupowej - Miączyn grał z Łukową. Mecz zakończył się wynikiem 2:0(bramki: Wiktoria Bąk i Wiktoria Woźniak) dla drużyny z Miączyna. Dziewczęta zdobyły Puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Skierbieszowie. Najwięcej bramek na tych zawodach strzeliła Wiktoria Bąk i z rąk Pana Tomasza Goździuka (Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Skierbieszowie) odebrała statuetkę dla króla strzelców. Nagrodę indywidualną otrzymała również Kamila Malec z klasy 3A. Kamila otrzymała wyróżnienie dla najlepszej  bramkarki Turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. miejsce Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie
  2. miejsce Gimnazjum w Łukowej
  3. miejsce Gimnazjum w Jarosławcu
  4. miejsce Gimnazjum w Nieliszu
  5. miejsce Gimnazjum W Starym Zamościu
  6. miejsce Gimnazjum w Skierbieszowie

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie reprezentowały:

Z klasy 3A: Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Kamila Malec, Wiktoria Woźniak i Julia Grzeszczuk.

Z klasy 2A: Julia Litwińczuk, Justyna Kościuk, Daria Kliszcz i Paulina Bilska.

Trener: Mateusz Łyko.