Wyjazd na łyżwy

W dniu 17.02.2017 r. w Gimnazjum w Miączynie został zorganizowany wyjazd na łyżwy. Możliwość wyjazdu miały dzieci ze wszystkich klas, po ogłoszeniu wiadomości o wycieczce zgłosiło się w sumie 41 osób z klas I-III.

 

            W rolę opiekunów zaangażowało się czworo nauczycieli: Małgorzata Kaniowska, Beata Leluch, Mateusz Łyko  i Ernest Gdula.
            Wycieczka rozpoczęła się zbiórką i sprawdzeniem obecności na terenie szkoły. Po przekazaniu informacji organizacyjnych cała grupa wraz z opiekunami wyjechała autobusem szkolnym do Zamościa o godzinie 8.30. Około godziny 9.30 wycieczka dojechała na miejsce po czym jeden z nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował krótką rozgrzewkę na terenie Zamojskiej Starówki. Następnie wszystkie dzieci udały się do wypożyczalni łyżew i na lodowisko.
            Dzieci na lodowisku spędziły około 2 godzin, gdzie Pan Mateusz Łyko zorganizował krótką zabawę dla wszystkich uczestników. Cały czas aktywności na lodzie przebiegał w miłej i bezpiecznej atmosferze, a w jazdę na łyżwach zaangażowało się również dwoje opiekunów.

            Po upływie czasu rezerwacji lodowiska wszyscy oddali łyżwy i po zbiórce udali się do autobusu. W drodze powrotnej skorzystaliśmy z krótkiego postoju przy restauracji, gdzie uczestnicy po aktywnym spędzeniu czasu zakupili smakołyki na dalszą podróż. Na teren szkoły wróciliśmy o godzinie 12.10 następnie uczniowie udali się na lekcję.

            Po licznych pozytywnych komentarzach i uśmiechach na twarzach uczestników stwierdzam, iż wyjazd był bardzo pozytywnie odebrany przez młodzież. Dzięki podejściu opiekunów i uczniów oraz świetnej pogodzie wszyscy skorzystali z rzadkiej formy aktywności fizycznej (niedostępnej w szkole) co przyczyni się do polepszenia zdrowia uczestników oraz zachęci ich do dalszego rozwijania umiejętności jazdy na łyżwach.