Dzień wiosny 2017

Dzień Wiosny w naszej szkole przebiegał pod hasłem: „ Z tolerancją Ci do twarzy”.


1 marca 2017 r. odbyła się debata z udziałem przedstawicieli uczniów wszystkich klas, na której uczestnicy mogli wypowiedzieć swoje zdania i opinie na temat tolerancji. Zainteresowanie było duże, dlatego też wspólnie z uczniami postanowiliśmy kontynuować ten temat podczas obchodów Dnia Wiosny.

            Tego dnia pierwsze dwie lekcje odbyły się z wychowawcami, którzy ze swoimi uczniami przeprowadzili lekcję o tolerancji. Uczniowie rozwiązywali test i mogli dowiedzieć się w jakim stopniu są tolerancyjni. Na drugiej godzinie lekcyjnej wykonano w klasach Marzanny, z którymi uczniowie przeszli na salę gimnastyczną gdzie jury oceniło i wybrało najładniejsze. Następnie w grupach odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie układali definicję słowa „tolerancja”. Kolejnym zadaniem było przygotowanie się do rozmowy na temat: „Co chcielibyście zrobić (gdybyście mieli na to wpływ), aby wszyscy ludzie czuli się ważni i potrzebni?”. Swoje przemyślenia uczniowie zapisywali na arkuszach szarego papieru i przedstawiali na forum. Następnie każda z grup otrzymała fotografie przedstawiające różne osoby (wyraźnie różniące się pod względem ras, kultur i wyznania, z widoczną niepełnosprawnością). Zadaniem uczestników było wybranie osób, które zabraliby ze sobą na bezludną wyspę oraz  uzasadnienie swojego wyboru. Uczniowie prezentowali wcześniej przygotowane   scenki o tolerancji, wykonywali również plakaty, na których mieli zapisać wyrazy związane ze słowem „tolerancja”.  Zadania grup na bieżąco oceniało jury.

Po przerwie obiadowej spalono Marzanny, po czym wybrani uczniowie z poszczególnych klas pokonywali tor przeszkód na sali gimnastycznej. Pod koniec imprezy jury podsumowało wyniki Wiosennego Turnieju. Zwycięzcą i zdobywcą przechodniego pucharo - miotły została kl. IB

Odpowiedzialne:

Małgorzata Kaniowska

Beata Leluch