Gimnazjada 2017

Gimnazjum im. Jana Pawła II zajęło pierwsze miejsce w Turnieju. Graliśmy w składzie: z klasy 3A Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Julia Grzeszczuk, Wiktoria Woźniak i Kamila Malec. Z klasy 2A: Julia Litwińczuk, Justyna Kościuk, Paulina Bilska oraz Daria Kliszcz.

 

Tegoroczne rozrywki  piłki nożnej dziewcząt w ramach gimnazjady zostały rozgrywane w nowej formule. Województwo zostało podzielone umownie na trzy części - północ, południe oraz Miasto Lublin i w tych okręgach zostały rozegrane półfinały województwa. Gimnazjum w Miączynie po eliminacjach powiatowych grało w półfinale województwa w grupie południowej.

Do Kraśnika przyjechało osiem zespołów, które zostały lozlosowane do dwóch grup. Gimnazjum w Miączynie rozgrywało swoje mecze z zespołami takimi jak: Gimnazjum w Terpentynie, Gimnazjum w Rybczewicach oraz gimnazjum         w Siennicy Nadolnej.W druiej grupie mierzyły się imnazja z Wierzchowisk, Chełma, Hrubieszowa i Aleksandrowa.

Pierwszy mecz w naszej grupie uczennice z Miączyna wygrały pewnie pokonując koleżanki z Terpentyny 4:0( bramki :Wiktoria Bąk x3, Wiktoria Woźniak).Kolejny mecz zakończył się podziałem punktów. Remis 1:1                 z Siennicą Nadolną(bramka: Wiktoria Bąk). Ostatni mecz w grupie rozegrany pomiędzy Rybczewicami i Miączynem zakończył się wynikiem 1:3 dla Miączynianek. Tym samym zajmujemy pierwsze miejsce w grupie i gramy             w bezpośrednio mecz o pierwsze miejsce w całym turnieju ponieważ organizatorzy postanowili o tym,że w finale zagrają od razu zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich rupach. Finał został rozegrany pomiędzy Gimnazjum w Miączynie i imnazjum nr 6 w Chełmie. Po bramkach Julii Litwińczuk i Wiktorii Bąk wygrywamy ten mecz i awansujemy do rozrywek finałowych które zostaną rozegrane 11 maja 2017r w Parczewie.

Opiekun: Mateusz Łyko.