Mistrzowie Powiatu po raz drugi - BRD 2017

06 maja 2017 roku na obiektach zamojskiego WORD-u odbył się Powiatowy Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza drużyna w składzie: Mateusz Makuch, Łukasz Hrysiak oraz Jakub Krasowski zajęła I miejsce w powiecie zamojskim.

Do eliminacji przystąpiło 10 drużyn. Zawodnicy musieli sie wykazać w pięciu konkurencjach:

• rozwiązanie testu składającego sie z 25 pytań dotyczących przepisów ruchu drogowego;
  • rozwiązanie testu składającego sie z 10 zadań dotyczących skrzyżowań;
  • jazda sprawnościowa po torze przeszkód;
  • jazda po miasteczku ruchu drogowego;
  • zastosowanie I pomocy w sytuacji praktycznej.

W klasyfikacji indywidualnej nasi zawodnicy również spisali się wybornie, gdyż całe podium zostało zajęte przez uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie. Klasyfikacja indywidualna:

• Mateusz Makuch - indywidualny mistrz powiatu zamojskiego;
  • Łukasz Hrysiak - indywidualny wicemistrz powiatu zamojskiego;
  • Jakub Krasowski - indywidualnie trzecie miejsce w powiecie zamojskim.

Warto wspomnieć, że drużyna Gimnazjum w Miączynie została Mistrzem Powiatu juz po raz drugi z rzędu, tym samym po raz kolejny będzie reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich. Przed rokiem nasza drużyna zajęła 6 miejsce /na 17 drużyn/ w województwie lubelskim.

Opiekunem drużyny był p. Sylwester Domina.