Gimnazjada 2017 finały

Finał województwa lubelskiego w piłce nożnej dziewcząt w ramach gimnazjady został rozegrany 11 maja 2017 roku w Parczewie. Nasze dziewczyny zajęły II miejsce.

 Na boisku "ORLIK" spotkały sie zespoły, które do finału awansowały z półfinałów. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie do finału trafiło wraz z Gimnazjum nr 6 w Chełmie jako zwycięzcy grupy półfinałowej z południa.

Grupę północną reprezentowały zespoły z Gimnazjum w Hannie oraz Gimnazjum nr 4 w Białej Podlaskiej.Ostatni finalista to drużyna z Gimnazjum nr 9 w Lublinie.

Organizatorzy lozlosowali dziewczęta na dwie grupy. Grupa A to Biała Podlaska, Chełm i Miączyn. Grupa B była złożona z reprezentacji Hanny i Lublina.Pierwszy mecz pomiędzy Chełmem i Miączynem zakończył się korzystniej dla zawodniczek z Miączyna. Wygrały 2:1 po bramkach Wiktorii Bąk. Kolejny mecz naszych zawodniczek zakończył się remisem 1:1(bramka:Wiktoria Bąk) , a przeciwnikiem były gimazjalistki z Białej Podlaskiej.

Miączyn zajął pierwsze miejsce w grupie i pozostało nam tylko rozegranie meczu o pierwsze miejsce w całym turnieju. Przeciwnikiem w finale była drużyna z Gimnazjum nr 9 w Lublinie. W regulaminowym czasie gry nie doczekaliśmy się rozstrzygnięcia, ponieważ był remis 0:0. Po serii rzutów karnych wiadomo było, że zwycięzcą zawodów zostały zawodniczki z Lublina. Wynik 2:1 w karnych dał nam druie miejsce w województwie.

Jest to niewątpliwy sukces Gimnazjum w Miączynie, które w tegorocznych rozrywkach zaszło tak daleko. Zawodniczki odebrały puchar i okolicznościowe medale, a Wiktoria Bąk została Królem Strzelców turnieju.

Graliśmy w składzie: z klasy 3A Wiktoria Bąk, Weronika Bąk, Julia Grzeszczuk, Wiktoria Woźniak i Kamila Malec. Z klasy 2A: Julia Litwińczuk, Justyna Kościuk, Paulina Bilska oraz Daria Kliszcz.

Opiekun: Mateusz Łyko