A DEN17

Trzynastego października, w piątek, w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli emerytów. Pani Dyrektor mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie i wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Przedstawienie „Scenki z życia szkoły” przygotowali uczniowie, którzy poprzez swój program artystyczny uczcili wszystkich nauczycieli. Docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła p. Dyrektor kwiaty z życzeniami i podziękowaniami za trud włożony w ich edukację i wychowanie oraz wszystkim pracownikom szkoły słodki upominek.
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pani Dyrektor Szkoły podziękowała występującym uczniom i nauczycielkom, które przygotowały całość. Impreza zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich pracowników szkoły i emerytów.

Alicja Błaszvzyńska