A IIICHHTPND SZ

Na zaproszenie gospodarzy Turnieju Odpowiedziało dziesięć zespołów. Do Starego Zamościa przyjechały dziewczęta z gimnazjów i szkół podstawowych, aby rywalizować miedzy sobą o tytuł najlepszej drużyny i jednocześnie pomagać. Pomoc polegała na zbieraniu pieniędzy przez wolontariuszy.

Drużyny zostały rozstawione w trzech grupach. Dziewczęta z Miączyna w grupie wygrały z gimnazjum w Sitańcu 6:0 i pokonały koleżanki z Łukowej 2:0 zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie i awansując do dalszych gier. Kolejny etap rozgrywek to gry ćwierćfinałowe, w których nasza drużyna rozegrała mecz z SP 2 w Zamościu. Po ciężkim meczu, który zakończył się wynikiem 4:2 dla Miączyna czekaliśmy na kolejnego przeciwnika, którym okazał się zespół z Szewnii Górnej. Był to mecz o wejście do finału turnieju. Niestety szczęście nie sprzyjało w tym meczu dziewczętom z Gimnazjum w Miączynie. Dziewczęta stwarzały sobie dogodne sytuacje do strzelenia gola, ale w fenomenalnej dyspozycji była tego dnia bramkarka z Szewnii. Przeciwnicy strzelili nam jedną bramkę i pozostało nam grać o trzecie miejsce w turnieju.
Mecz z drużyną gospodarzy Gimnazjum w Starym Zamościu rozstrzygną się dopiero po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry padł wynik 2:2. Karne lepiej strzelały zawodniczki z Miączyna(2:1) i to One zajęły w Turnieju trzecie Miejsce. Organizatorzy przewidzieli nagrodę w postaci Pucharu, piłki i pamiątkowego dyplomu, którą odebrała kapitan drużyny; Julia Litwińczuk.
Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki Turnieju otrzymała Daria Kliszcz z klasy 3A.
Uczennice były bardzo zadowolone z udziału w tej imprezie sportowej.
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie reprezentowały:
1.Julia Litwińczuk 3A
2.Daria Kliszcz 3A
3.Paulina Bilska 3A
4.Justyna Kościuk 3A
5.Wiktoria Hołys 3B
6.Oliwia Drozd 3B
7.Jowita Bielecka 3B
8.Amelia Kucharz 2B

Mateusz Łyko