A AND17

Dnia 30 listopada 2017 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbyła się zabawa andrzejkowa w stylu retro.

Głównym organizatorem Andrzejek była klasa IIB z wychowawcą, którzy przygotowali obficie zaopatrzony bufet w słodkie wypieki naszych uczennic.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 15.30. Uczniowie klas II i III byli przebrani w  stroje z lat 20 – tych, 30- tych oraz 60 – tych, jedynie z IIIA nikt nie przygotował żadnej pokazowej kreacji. Dzięki tej imprezie, mogliśmy spotkać wytworne damy z lat 20-tych, przechadzających się dżentelmenów w kapeluszach, również w rytm muzyki podskakiwały piękne nastolatki w kolorowych sukienkach z kwiaciastymi chustkami we włosach z lat 60-tych. Jak zwykle była głośna muzyka. DJ-e z klasy IIIA zaskoczyli w tym roku, ponieważ był prawie każdy rodzaj muzyki, począwszy od słynnych szlagierów z lat 60-tych do przebojów najnowszych, młodzież bardzo dobrze się bawiła.

O godzinie 18. 00 odbyła się prezentacja strojów z wyżej wymienionych lat, wzmagania uczniów oceniała komisja składająca się z przedstawicieli poszczególnych klas, pod przewodnictwem pana Sylwestra Dominy.
I miejsce zdobyła klasa III B prezentująca modę z lat 20 – tych, na szczególną uwagę zasługiwał kostium Julki Król, uczniowie biorący udział w pokazie zostali zwolnieni z pytania podczas lekcji przez cały tydzień.
II miejsce zajęła klasa IIB, prezentując stroje z lat 60-tych i  została zwolniona z odpowiedzi ustnych przez okres 3 dni.
III miejsce uzyskały: IIA i IIIC, dlatego uczniowie zostali zwolnieni z 1 dnia odpytywania podczas lekcji. Wszyscy uczestnicy tych konkurencji otrzymali słodkie nagrody.   

Nie odbyło się bez konkursów, wszystkim uczestnikom przypadła do gustu zabawa z krzesełkami, gdzie zwycięzcą okazał sprytny Paweł Szawaryn z kl. IIIA. Nasi uczniowie wspólnie zatańczyli belgijkę, było na co popatrzeć. Impreza zakończyła się o godzinie 20.00. Ci, co nie byli, wiele stracili, ale mamy nadzieję, że „odpracują” na zabawie choinkowej.

Gospodarze uroczystości za sprzedaż smakołyków zarobili 128 zł, zebrane pieniążki zostały przekazane skarbnikowi klasy IIB.

Organizatorzy: Krystyna Kwiatkowska i Małgorzata Kaniowska