A brd

12 maja 2018 roku w Grabowcu uczniowie w składzie: Mateusz Makuch, Łukasz Hrysiak i Adrian Bidiuk zostali Mistrzami Powiatu Zamojskiego w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To juz trzeci z rzędu turniej, gdzie Mistrzami Powiatu Zamojskiego zostają nasi uczniowie. Dla Adriana to jest debiut, natomiast Łukasz i Mateusz trzeci raz nie dali szans innym drużynom.

Aby zdobyć upragniony kolejny tutuł, nasi zawodnicy musieli pokonać cztery konkurencje. Na początek 25 pytań z zasad ruchu drogowego. Nasza drużyna była w tej konkurencji najlepsza. Drugi test składał się z 10 pytań na temat pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Po "drobnych" problemach wyniki bardzo dobre.

Drugą konkurencją dla uczniów gimnajum było Miasteczko Ruchu Drogowoego. Pomimo kontuzji nogi Mateusza, nasi uczniowie zaliczyli miasteczko bezbłędnie.

Kolejna konkurencja to I pomoc przedmedyczna. Po przeszkoleniu u pielęgniarki szkolnej Pani R. Długosz, nasi uczniowie zdobyli 20 punktów na 20 możliwych. Sukces był juz bardzo blisko.

Jako ostatni do pokonania był Rowerowy Tor Przeszkód. Nasi uczniowie pokonali go w bardzo dobrym stylu. Szczególnie Adrian i Łukasz uzyskali tylko 2 punkty karne, natomiast Mateusz uzyskał 4 punkty karne. Przypomnę, że Mateusz jeździł z kontuzją kolana, a dodatkowo podczas przejazdu przerzutki zaczęły sprawiać małe problemy. 

Koniec końców nasi zawodnicy zajęli I miejcse w swojej kategorii i będą reprezentowali Powiat Zamojski na eliminacjach Województwa Lubelskiego, które odbęda się w Zamościu.

Opiekunem drużyny był p. Sylwester Domina.