A PN18MC

7 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbył się MECZ CHARYTATYWNY PIŁKI SIATKOWEJ NAUCZYCIELE - UCZNIOWIE pod hasłem „WSPIERAMY POTRZEBUJĄCYCH”.
Uczniowie naszego gimnazjum włączyli się w II ETAP PROGRAMU „POLA NADZIEI 2018”.

Cele „PÓL NADZIEI” to: propagowanie w społeczeństwie postaw altruistycznych, otwartych na drugiego, zwłaszcza cierpiącego człowieka, szczególnie zachęcanie młodzieży do praktycznego zaangażowania w pomoc dla ludzi cierpiących, pozyskiwanie środków finansowych potrzebnych dla bieżącego funkcjonowania Hospicjum Santa Galla z siedzibą w Łabuńkach Pierwszych.
Mecz piłki siatkowej zintegrował nauczycieli i uczniów naszego gimnazjum wokół pomocy dla HOSPICJUM. Zawodnicy obu drużyn radzili sobie świetnie i dostarczyli kibicom wielu emocji. W ruch poszły trąbki i pompony oraz motywujący doping.
Zwyciężyła drużyna nauczycieli, jednak nie to było najważniejsze. Mecz charytatywny pokazał , jak przy okazji rywalizacji można jednoczyć się w słusznej sprawie. Uczniowie klas II i III naszego gimnazjum oraz uczniowie klasy VIA, VIB i VII Szkoły Podstawowej w Miączynie chętnie włączyli się w wyżej wymienioną akcję, kupując bilety wstępu – cegiełki na mecz piłki siatkowej.
7 czerwca 2018 r. sklepik szkolny pracował dla HOSPICJUM, wolontariusze z klasy III B- Julia Król i Karolina Wróblewska zarobiły 50 złotych. Łącznie uzbieraliśmy kwotę 307,20 złotych.
Pozyskane fundusze zostaną przekazane do Hospicjum Santa Galla z siedzibą w Łabuńkach Pierwszych.

koordynator akcji charytatywnych
Beata Różniatowska