A MM18

W dniu 18 maja 2018r. (piątek) w Szkole Podstawowej Nr 8 w Zamościu odbył się finał konkursu matematycznego „Maraton Matematyczny”. W konkursie uczestniczyło 61 uczniów klas VII i II gimnazjum. Byli to uczniowie z Tomaszowa Lubelskiego, Kalinowic, Żdanowa, Miączyna oraz zamojskie szkoły: SP Nr 7, SP Nr 10. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy IIB: Patrycja Bernard i Anna Kołtun pod opieką p. Mateusza Łyko.

Uczniowie przez 75 minut zmagali się z serią trudnych zadań. Uczennice naszej szkoły nie znalazły się w czołówce najlepszych, ale dobrze poradziły sobie z rozwiązywaniem zadań.
W konkursie nie było przegranych. Każdy uczestnik został uhonorowany dyplomem i nagrodą w postaci książki, które ufundowali Prezydent Miasta Zamość oraz Starosta Powiatu Zamość.
W oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy konkursu mieli możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych dla nich w postaci warsztatów z robotyki i kodowania. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu pod okiem p. Marzeny Mazurek, z wielkim zaangażowaniem wprowadzili gości w tajniki programowania OzoBotów oraz kodowania z wykorzystaniem maty mistrzów kodowania.
Dziewczynkom dziękujemy za reprezentowanie naszego gimnazjum w konkursie.

nauczyciel matematyki
Beata Różniatowska