A nakretki

W roku szkolnym 2017/2018 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie ruszyła kolejna edycja akcji pod nazwą „Zbieraj nakrętki, pomóż Hospicjum Santa Galla”.

Jej celem jest pozyskanie jak największych środków finansowych na rehabilitację dla nieuleczalnie chorych, podopiecznych hospicjum.
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny już zajęli się zbiórką plastikowych kapsli (po napojach, szamponach, dezodorantach, środkach czystości, itp.)
Bardzo cieszy życzliwość i zaangażowanie nie tylko naszych uczniów, ale całych ich rodzin i wszystkich przyjaciół naszej szkoły.
Rezultatem okazania dobrego serca i chęci niesienia bezinteresownej pomocy było zebranie do 12 czerwca 2018 r. około 15712 sztuk, czyli około trzech 120 litrowych worków plastikowych nakrętek, które zostaną przekazane do punktu zbiórki.
Największą ilość nakrętek przekazali uczniowie: Łuciak Dawid 2B (1082 sztuki), Hołys Wiktoria 3B(1081 sztuk), Antoszek Katarzyna 2B (480 sztuk).
Akcja Nakrętki dla Hospicjum została zapoczątkowana w 2011 roku. Pozyskane surowce, zostają odpłatnie przekazane firmom zajmującym się recyklingiem, które dają im nowe życie.
Akcja pozwala nam wszystkim uświadomić sobie jak ważne jest bezinteresowne niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W procesie kształtowania postaw społecznych, uczy nas tworzenia stałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu.
Akcja Nakrętki dla Hospicjum uczy od najmłodszych lat jak drobne, nic nie znaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek.
Pokazuje, że pomoc to nie tylko pieniądze, ale czas, wrażliwość i odrobina systematyczności. Wszyscy uczymy się empatii, oswajamy się z trudnymi tematami, a dodatkowo dbamy o nasze środowisko.

koordynator akcji charytatywnych
Beata Różniatowska