A den

W dniu 12 października 2018 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odbyła się uroczysta akademia poświęcona obchodom Dnia Edukacji Narodowej oraz Dnia Patrona.

W związku z obchodami Dnia Patrona, jak też z przypadającą w tym roku 40- tą rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża wyeksponowano nagradzane w ubiegłych latach prace uczniów naszego gimnazjum.

W ramach przygotowań do obchodów Dnia Patrona w tym dniu na drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie wraz z nauczycielami odczytywali wybrane anegdoty z życia naszego patrona. Mieli również możliwość obejrzenia krótkiej prezentacji multimedialnej, która przybliżyła im postać św. Jana Pawła II. Nie od dziś wiadomo, że miał doskonałą zdolność kontaktu z drugim człowiekiem. Nawet żartując, najczęściej z samego siebie, potrafił wskazywać to, co w życiu jest najważniejsze.

 W dalszej części uczniowie klas trzecich przygotowani pod kierunkiem p. M. Kaniowskiej i p. M. Orzechowskiej zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony nauczycielom.

Cele imprezy wynikające z programu wychowawczego szkoły zostały w pełni zrealizowane. Uroczystość przeprowadzono zgodnie z ceremoniałem szkoły.

Przygotowały:

Małgorzata Kaniowska

Mirosława Orzechowska